Цікаві факти про срібло

Цікаві факти про срібло

Якщо і Ви вважаєте, що краще купити срібні прикраси, Вам напевно буде цікаво дізнатися декілька цікавих фактів про срібло.

Чому срібло темніє?

Цей дорогоцінний метал не схильний до корозії та не боїться контакту з водою або кислотами. Проте він часто темніє. Відбувається це завдяки домішкам, які містяться в сплаві. Але чим вище проба срібного виробу, тим менше в його складі міді, яка при окисленні і надає прикрасі неприємного темного відтінку. Тому ювелірні вироби з срібла високої проби завжди залишаються привабливими.

Засіб проти бактерій

Наявність у срібла антибактеріальних властивостей дозволяє йому справлятися з 650 видами різних бактерій. Вода, оброблена іонами срібла, не дозволяє поширюватися інфекції. Багато авіакомпаній завжди мають таку воду на борту, а американські домогосподарки кидають срібні монетки в молоко, щоб воно довше залишалося свіжим.

Цілюща сила металу

Argentum з давніх часів використовувався в медицині. З його допомогою загоювали рани в Стародавньому Єгипті, знімали зубний біль в Швейцарії. Вважається, що ювелірні вироби з срібла здатні допомогти людині і на рівні енергетики. Наприклад, срібні каблучки забирають у свого власника негативну енергію та хвороби, роблячи його більш спокійним й розважливим. Купити срібні прикраси варто й тим, хто хоче нормалізувати серцеві ритми.

Корисна харчова добавка

Е174 - саме так називається харчове срібло, яким в невеликих кількостях кондитери прикрашають свої творіння. В натуральних продуктах воно міститься в яєчному жовтку. Є срібло і в самій людині. Воно зосереджене в головному мозку, шкірі та печінці.

Захист від дощу

Коли перед великими святами або парадами необхідно забезпечити ясну погоду, над хмарами з літаків розпорошують йодисте срібло. Таким чином вдається запобігти можливим опадам.

Перша валюта

На даний момент срібло застосовується в багатьох виробничих галузях: електротехніці, радіотехніці. Раніше ж воно служило матеріалом для виготовлення виключно прикрас, посуду та грошей. Головною валютою були срібні бруски, які рубали, якщо річ коштувала менше, ніж цілий злиток. Такі частини і називали рублями.

Срібні сережки - історія

Шикарні сережки з підвісками, скромні пусети або дизайнерські кафи - сучасна різноманітність срібних прикрас не знає кордонів! Всі ці коштовності актуальні та користуються популярністю. Кожен бажаючий може купити срібні сережки. Однак так було далеко не завжди. У різні епохи була своя мода та переваги.

Давність

Сережки в цей час вважаються переважно чоловічою прикрасою, що відображає високий соціальний статус. Вавилон, Персія, Єгипет використовували в орнаментах мотиви релігійних культів, роблячи коштовність амулетом.

Епоха Античності

Епоха на перший план ставить золото як показник багатства. Мешканки Греції вибирають ажурні, квіткові мотиви, віддаючи перевагу масивним сережках з підвісами. У Римі починають носити сережки з камінням та перлами, нерідко надягаючи по кілька пар одночасно, щоб продемонструвати свій добробут. Сережки одягали і на рабів, але на відміну від вільних людей, раби носили сережку тільки в одному вусі.

Епоха Ренесансу

Розквіт мандрівників та торгівлі привів до збільшення конкуренції серед ювелірів, яким відтепер доводилося змагатися в мистецтві створення неповторних прикрас. Тепер сережки прикрашали багатими самоцвітами, перлами та діамантами. Купити срібні сережки стало багатьом не по кишені, що в свою чергу стало причиною виникнення підробок. Замість алмазів використовували скло, справжні перли замінювалися штучним.

Барокко

Сам стиль Бароко з великою кількістю багатих деталей робить розкіш предметом поклоніння. Дами з вищого світу прагнуть купити срібні сережки «шандельєр» та «жірандоль» - сережки - люстри з безліччю ярусів з обробкою із дорогоцінних каменів. Це були дуже важкі прикраси, тому одягали їх тільки на бали та прийоми.

Рококо

Сережки, каталог яких міг би бути представлений цією епохою, прозорі та повітряні. Вони перетворюються в витончений аксесуар у формі ніжних крапель або мерехтливих зірок, що чарівно переливаються в променях сонячного світла.

Класицизм

Велика кількість прикрас перестає вважатися хорошим тоном. За часів французьких воєн місцева аристократія і зовсім перейшла на бронзові аксесуари в знак жалоби та солідарності з французькою армією.

17-19 століття

Чоловіки поступово відмовляються від сережок. Змінюється і зміст їх носіння. Тепер це не прикраса, а скоріше символ або знак якоїсь заслуги. Щоб чоловіки мали права одягнути сережки, каталог їх перемог повинен бути значним - перетин екватора для моряків, участь в бойових битвах тощо.